پاکسازی سنگها

پاکسازی سنگها

از آنجا که کریستال ها همه نوع ارتعاش منفی و مثبت را جذب می کنند، لازم است گاهی آنها را پاکسازی کنید. بدانید که کریستالی که خریده اید مسافتی طولانی را پیموده تا به دست شما رسیده است و بنابراین انرژی کسانی را که با آن تماس داشته اند را در خود دارد. به یاد داشته باشید که افکار منفی نیز مانند بیماری در کریستال می ماند و به شما منتقل می شود.
روشهای زیادی برای پاکسازی کریستال ها وجود دارد. فقط به خاطر داشته باشید که هرگز نباید سنگ خود را با با پاک کننده های شیمیایی یا صابون بشویید. چون این مواد تاثیر معکوس بر سنگ دارند. به هر حال تمام روشهای زیر مناسبند.

:: پاکسازی با آب ::

پاکسازی کریستال با آب به خصوص برای کسانی که متولد یکی از برجهای آب در صورت فلکی هستند، بسیار مناسب است.

الف- پاکسازی با آب طبیعی: کریستال خود را در آب طبیعی مثل دریا، چشمه، آبشار، رودخانه یا جویبار قرار دهید. اگر چنین منبع آبی در نزدیکی شما نیست، می توانید از بطریهای آب معدنی استفاده کنید.
هرگز با حوله یا پارچه کریستال خود را خشک نکنید، بگذارید کم کم زیر نور آفتاب، که به آن انرژی تازه ای می دهد، خشک شود.

ب- پاکسازی با آب نمک: ظرف سرامیک یا بلور بزرگی را از آب سرد یا ولرم پر کنید ( از آب گرم استفاده نکنید. چون ممکن است سنگ ترک بردارد. ) یک مشت نمک دریا به آن اضافه کنید و کریستال خود را چند ساعت در آن بگذارید. سپس کریستال را درآورید و نمک آنرا پاک کنید و بگذارید به طور طبیعی خشک شود.
توجه داشته باشید که این روش برای همه سنگها مناسب نیست. نمک هنگام تماس با برخی سنگها واکن شیمیایی ایجاد می کند و ساختار کریستالی را از بین می برد و سبب می شود سنگ خراش بردارد یا رنگش عوض شود. اگر اپال در نمک قرار بگیرد، نمک آب آنرا کاملا بیرون می کشد و پوکش می کند.
از آنجا که نمک در پاکسازی بسیار موثر است، مطمئن ترین روش این است که کریستال را در ظرف شیشه ای کوچکی بگذارید و بعد آنرا درون لیوان بزرگی پر از آب نمک قرار دهید. به این ترتیب سنگ تماس مستقیمی با نمک ندارد، ولی فرایند پاکسازی انجام می شود.

:: پاکسازی با خاک ::

پاکسازی کریستال با خاک برای کسانی مفید است که متولد یکی از برجهای خاکی در صور فلکی هستند.
در پاکسازی با خاک، کریستال را حداقل 24 ساعت زیر خاک باغچه بگذارید، اگر باغچه ندارید یا اگر خاک باغچه تان اسیدی است، آنرا درون خاک گلدان بگذارید. بعد از این که آنرا از خاک درآوردید، با آب طبیعی بشویید و بگذارید خشک شود.

:: پاکسازی با آتش ::

پاکسازی کریستال با آتش برای متولدین برجهای آتش در صورت فلکی مناسب است.
یکی از روشهای پاکسازی با آتش این است که کریستال را چند ساعت در حلقه ای از شمعهای روشن قرار دهید تا شمعها کاملا آب شوند.
روش دیگر این است که کریستال را از روی شعله شمعی به سرعت بگذرانید. این روش را فقط در مواقع ضروری که عجله دارید انجام دهید. زیرا امکان ترک خوردن سنگ وجود دارد. اپال را هیچگاه با این روش پاکسازی نکنید.

:: پاکسازی با دود ::

روش دود دادن برای متولدین یکی از صور فلکی باد مناسب است.
دود دادن بهترین نوع پاکسازی برای کریستال ها و فضای اطراف است. در سنت بومیان امریکا، دود دادن نقش مهمی در مراسم تقدیس، تطهیر و تبرک دارد.
سدر، اسطوخودوس و علف شیرین، گیاهانی هستند که برای دود دادن مناسبند. می توانید چند شاخه از گیاه را لوله کرده و آنرا آتش بزنید و پس از خاموش کردن آن، کریستال را روی دود آن بگیرید یا با دست دود را به سمت کریستال هدایت کنید. به این ترتیب، هوا انرژی های منفی را از کریستال می زداید.
روش بهتر این است که از عودهای مخصوص این کار استفاده کنید. در این روش نتیجه بهتری می گیرید و کریستالتان نیز جرم و دود نمی گیرد، در عین حال انرژی سنگ و محیط خانه هم نیروی تازه ای می گیرد. توجه داشته باشید که از عودهای شیمیایی استفاده نکنید زیرا نتیجه معکوس می گیرید.

:: پاکسازی با خوشه کریستال ::

یکی دیگر از بهترین روشها این است که کریستال خود را چند ساعت روی یک خوشه بزرگ کوارتز یا آمتیس بگذارید. با این کار ارتعاش های منفی از بین می روند.

:: پاکسازی با گل ::

برخی کریستال ها را می توان با گل یا گلبرگ هم پاکسازی کرد. در این روش کوارتز صورتی را میان گلبرگهای رز صورتی بگذارید. اسطوخودوس نیز برای خالص کردن سنگهای ارغوانی مثل آمتیس بسیار عالی است.
گلبرگهای گل را در ظرفی بریزید سپس کریستال را حداقل 24 ساعت میان گلبرگها قرار دهید. بعد بهتر است کریستال را چند ساعتی زیر نور ماه، مخصوصا اگر ماه کامل است، یا در آفتاب قرار دهید.

:: پاکسازی با برنج ::

در این روش ظرفی را از برنج خام پر کنید و کریستال را در وسط آن بگذارید. بعد از 24 ساعت کریستال از انرژیهای منفی خالی می شود و نیروی جدیدی می یابد. به خاطر داشته باشید که این برنج بعد از این کار قابل خوردن نیست. زیرا علاوه بر داشتن انرژی منفی و مضر، طعم آن نیز تغییر کرده است.

:: پاکسازی با روغن ::

پاک سازی با روغن چندان رایج نیست، اما از آن جا که در درمان از عطر نیز استفاده می شود، برخی از روغن های معطر برای پاک سازی مناسب اند. روغن هایی مثل اسطوخودوس، مریم گلی، سدر، لیمو، آناناس، سرو کوهی، اکلیل کوهی، گل سرخ و گیاه خس خس.
برای پاک سازی کریستالتان، روغن را تکان دهید و یکی دو قطره از آن را روی پارچه کتان یا دستمالی بریزید. سپس کریستال را با آن پاک کنید.
راه دیگر، سوزاندن روغن است. برای این کار، ابتدا چند قاشق چای خوری آب روغن درون ظرفی بریزید. بعد شمعی زیر آن روشن کنید و چند قطره روغن به آن اضافه کنید. وقتی از آن بخار بلند شد، کریستال را روی بخار بگیرید. کریستال ها عطر روغن را جذب می کنند. یک قطره از روغن که روی کریستال ریخته می شود، آن قدر قوی است که می تواند اتاقی را معطر سازد.

:: پیشکش کنید ::

هدیه کردن کریستال بعد از پاک سازی بسیار مهم است، زیرا اهدای آن نشان می دهد که از کریستال فقط در راه های مثبت استفاده می شود. هم چنین این کار از کریستال در مقابل سوء استفاده حمایت میکند. به گفته ادگار کایس ( Edgar Cayce ) ، روان شناس آمریکایی، دلیل از بین رفتن تمدن آتلانتیس، سوء استفاده از نیروی کریستال ها بود. برای هدیه کردن و حفظ کریستالتان، آن را در دست بگیرید. نور نگهدارنده آن را ببینید و بگویید: این سنگ را برای اینکه نیکی جهانی اش به همه برسد، پیشکش میکنم.

:: برای کریستال برنامه ریزی کنید ::

از کریستال ها می توان برای مقاصد گوناگونی چون شفابخشی و تمرکز استفاده کرد. مناسب ترین کریستال برای برنامه ریزی، کریستال های کوارتز شفاف هستند. کریستال های رنگی به خاطر رنگشان قبلا برای منظوری خاص برنامه ریزی شده اند. پیش از برنامه ریزی برای کریستالتان، باید از نیت درونتان آگاه باشید. چون کریستال ها نیروی مغناطیسی ذهن را جذب می کنند.
برای این کار موارد زیر را می توان در نظر گرفت:

- شفای خود
- شفای دیگران
- شفا از راه دور
- مراقبه
- محافظت
- هماهنگی
- عشق
- تعبیر رویاها
- پاک سازی محیط کار و خانواده
- نیروی حیاتی و انرژی
- آرامش درونی
- به یاد آوردن گذشته
- اتصال به زمین

وقتی تصمیم گرفتید، کریستالتان را جلوی چاکرای قلب بگیرید و چند نفس عمیق بکشید، تمرکز کنید. سپس کریستال را روی چاکرای چشم سوم بگیرید. تمرکز کنید و با صدای بلند یا در ذهن برنامه مناسب خود را از آن بخواهید. خواسته تان را چند با تکرار کنید. خود به خود خواهید فهمید که چه هنگام برنامه ریزی کامل می شود. وقتی کامل شد، کریستال را زمین بگذارید و برنامه ها را از ذهنتان دور کنید.

 

فلورایت

 

جلای وسختی پائین از خصوصیات فلورایت به حساب می آید.

 

فیروزه ایرانى گرانبهاترین و زیباترین فیروزه جهان است
 
فیروزه معدن 2500 ساله نیشابور ،گرانبهاترین و زیباترین فیروزه جهان است.
به گزارش روابط عمومى سازمان زمین شناسى کشور، محمد شهسوارى عضو ستاد سیاست‌گذارى امور معدنى سنگ‌هاى قیمتى وزارت صنایع و معادن با بیان این مطلب افزود :‌سابقه استخراج و کاربرد فیروزه در ایران به هفت‌هزار سال پیش برمى‌گردد که وجود یک مجسمه فیروزه‌اى از گوساله که عمرى بیش از هفت‌هزار سال دارد و در موزه لوور پاریس نگهدارى مى‌شود قدمت استخراج و فرآورى این ماده معدنى باارزش را در ایران نشان مى‌دهد.
او گفت: در دنیا بهترین و باکیفیت‌ترین نوع فیروزه را با نام Persian Quality ( فیروزه ایرانى )  مى‌شناسند و میزان مرغوبیت فیروزه‌هاى جهان را با فیروزه‌ ایرانى مى سنجند.
شهسوارى خاطر نشان کرد: عدم توجه و حمایت از فیروزه ایرانى سبب شده تا این فیروزه جایگاه اصلى خود را از دست بدهد و فیروزه هاى‌ آمریکا،‌مصر و شیمیایى به صورت قاچاق وارد کشور شود و پس از تراش توسط فیروزه‌تراشان مشهد به نام فیروزه ایرانى در دنیا به فروش برسد و بازار مشهد که محلى براى عرضه فیروزه نیشابور است به محلى تبدیل شود تا فیروزه‌هاى دیگر کشور‌ها را با نام فیروزه نیشابور به مشتریان عرضه کند.
او خاطرنشان کرد : وفور فیروزه‌هاى آمریکایى در بازار مشهد باعث شده تا مشتریان در خصوص فیروزه ایرانى تردید داشته باشند و این سنگ قیمتى که یکى از نمادهاى کشور است و نام ایران را در بسیارى از نقاط جهان زنده کرده است به فراموشى سپرده شود.
شهسوارى افزود : توجه به سنگ‌هاى قیمتى و نیمه‌قیمتى کشور اشتغال فراوانى را به دنبال خواهد داشت لذا عدم سرمایه‌گذارى مناسب در این خصوص فرصت‌هاى کسب درآمد و اشتغال را از این صنعت سلب نموده است.

او ابراز امیدوارى کرد تا با جلوگیرى از ورود فیروزه‌هاى آمریکایى و غیرایرانى به کشور و هم‌چنین تبلیغات گسترده‌ در داخل کشور و خارج ،فیروزه ایران به جایگاه واقعى خود در جهان باز‌گردد

 

 

سنگها

 

سنگها از تجمع کانیهایی ایجاد می گردند که کنار یکدیگر قرار گرفته اند و توده جامدی را ایجاد کرده اند . سه نوع کلی سنگها عبارتند از :

سنگهای آذرین : سنگهایی که نتیجه کریستالی شدن از یک توده مذاب که ماگما نامیده می شود می باشند .
اگر کریستالی شدن در عمق زیادی نسبت به سطح زمین صورت بگیرد ، سنگهای ایجاد شده را پلوتونیک ( درونی ) می نامند . مثالهایی مانند :

گرانیت : سنگی است دارای بافت زبر و خشن و اغلب از کوارتز و فلدسبات بهمراه مقدارکمی بیوتیت و یا هورنبلند تشکیل می‌گردد .

گابرو : سنگی دارای بافت زبر و خشن و اغلب از پیروکسن و پلاژیوکلاز تشکیل شده است .
اگر کریستالی شدن روی سطح زمین صورت بگیرد ، سنگهای ایجاد شده را سنگهای ولکانیک یا بیرونی می نامند . مثالهایی مانند :       

ریولیت : دارای دانه بندی خوب تا شیشه ای و شامل کریستال های کوارتز ، فلدسپار و بیوتیت می باشد . از نظر ترکیب شیمیایی شبیه به گرانیت است .

آندزیت : دارای دانه بندی خوب است و شامل کریستالهای پیروکسن و پلاژیوکلاز و گاهی اوقات شامل هورنبلند است .

بازالت : دارای دانه بندی خوب است و شامل کریستاهای اولیوین ، پیروکسن و پلاژیوکلاز می باشد . از نظر ترکیب شیمیایی شبیه به گابرو می باشد .

سنگهای رسوبی : که در سطح زمین تشکیل می شوند و در اثر رسوبگزاری در آب و یا بوسیله سیمانی شدن خرده های سنگها ( رسوب نامیده می شود ) ایجاد می گردد .

 •  
  • سنگهای رسوبی کلاستیک : که در نتیجه سیمانی شدن قطعات ریزسنگهای قبلی بوجود می آیند . سیمانی شدن در اثر ته نشینی کانیهای جدید در فضای بین دانه ها بوجود می آید . سنگهای رسوبی کلاستیک بر اساس سایز خرده سنگهایی که از آنها تشکیل شده اند تقسیم‌بندی می‌گردند .
  • سنگهای رسوبی شیمیایی : در نتیجه ته نشینی شیمیایی در سطح آب ایجاد می گردد . این عمل معمولا در نتیجه تبخیر یونهای حل نشده در آب و در نتیجه ته نشینی کانیها صورت می گردد . 
  • سنگهای رسوبی بیوشیمیایی : در نتیجه ته نشینی شیمیایی توسط ارگانیسم های زنده صورت می گیرد . رایج ترین سنگ رسوبی بیوشیمیایی سنگ آهک می باشد ، که از پوسته های ارگانیسم ها که اغلب از کلسیت می باشند تشکیل شده اند.

سنگهای دگرگونی : در نتیجه دفن شدن انواع سنگها در اعماق زیاد زمین و تحت تاثیر گرما و فشار قرار گرفتن ، ایجاد می گردند . اغلب سنگهای دگرگونی ، بافتی از کانیهای سیلیکاته ورقه ای را نشان می دهند ، کانیهایی مانند بیوتیت و مسکویت که دارای ظاهری ورقه ورقه می باشند و این حالت به آنها این امکان را می دهد که به آسانی در امتداد  ورقه ها ، بشکنند ( برگه برگه شوند ) . برخی از سنگهای دگرگونی رایج که ممکن است در این گروه قرار بگیرند به شرح زیر می باشند :

 •  
  • اسلیت : سنگی دگرگونی که اغلب از کانیهای رسی که به آسانی در طول سطوح می شکنند ایجاد شده است .   
  •  شیست : سنگی دگرگونی که از کوارتز و میکا تشکیل شده و در جهت سطوح چین دار میشکند .
  • عقیق سفید ( بی رنگ)
   Grey Agate

    

   سنگ خام عقیق که قابلیت جلای بالا و رنگ پذیری  بالا میباشد

   از عقیق بالا بصورت صاف وبصورت لکه های شجری در حدود ۱تن موجود میباشد

   این عقیق ها از معادن بایگ تربت حیدریه می باشند

  • آماتیست

    

   از این سنگ کم رنگ تر وهمین رنگ با بلورهای درشتر و کوچکتر

   .

   لاجورد
    
/ 0 نظر / 458 بازدید