رسم دلباختگی

اطلاعات عمومی

 
خواص درمانی سنگ‌ها
نویسنده : - ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۸
 
خواص درمانی سنگ‌ها
بسیاری از ما هنگام خرید جواهر آلات و سنگ‌های زینتی تنها به ظاهر زیبای آنها اهمیت می‌دهیم. در واقع جنبه زینتی آنها برای ما مهم‌تر است. در حالی که درگذشته افراد بیشتر به خواص سنگ‌ها و ویژگی‌ درمانی آنها توجه داشتند. حتی بعضی از مردم به تاثیر سنگ‌ها به شانس و اقبال و نحس وشوم بودنشان نیز معتقدند.

امروزه دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که سنگ‌ها دارای خواص مغناطیسی و درمانی هستند، به همین دلیل از آنها در علوم طبی و صنعت استفاده می‌کنند.

سازگاری و ناسازگاری سنگ‌ها زمانی برای ما آشکار می‌شود که از آنها استفاده کنیم. به همین دلیل لازم است که سنگ‌ها را بشناسیم و از آنهایی که با طبع ماهمخوانی دارد، استفاده کنیم. این مطلب خواص درمانی سنگ‌ها را بازگو می‌کند.

الماس‌

یونانیان معتقدند استفاده از سنگ الماس به صورت گردنبند، تقویت کننده قلب است. همچنین اگر آن را به شکم ببندید، ناراحتی و مشکلات دستگاه گوارش را دور کرده و عمل هضم را آسان می‌کند.

یاقوت‌

یاقوت باعث رفع بی‌‌حسی و تنبلی و ضعف و ناتوانی می‌شود. این سنگ باعث تصفیه خون شده و جریان آن را افزایش می‌دهد. اگر این سنگ را به گردن بیندازید، آرامش بخش خواهد بود.

مروارید

مروارید اعصاب را تقویت کرده و نگرانی و اضطراب را از بین می‌برد. این سنگ بیماری‌های معده، قلب و جگر را نیز درمان می‌کند.

اگر دارای حساسیت‌های پوستی و جوش هستید می‌توانید از مروارید استفاده کنید؛ البته نباید خواص این سنگ را در درمان تهوع، بوی بد دهان و سردرد نادیده گرفت.

کهربا

کهربا در برطرف کردن آلرژی‌ها، التهابات مفاصل، استخوان درد و بیماری‌های مزمن نظیر رماتیسم، مفید و سودمند است. این سنگ باعث آرامش درونی نیز می‌شود.

زمرد

کسانی که از حالت تعادل روانی خارج می‌شوند می‌توانند از این سنگ استفاده کنند. این سنگ برای بیماری‌های قلب وکلیه، کیسه صفرا، دردهای ستون فقرات و رماتیسم نیز مفید است.

فیروزه‌

با استفاده از این سنگ شما می‌توانید اعتماد به نفستان را افزایش دهید. فیروزه عامل شادی و نشاط نیز هست.

اماتیست‌

اماتیست برای رهایی از درد خصوصا دردهای ناحیه سر و میگرن و فشارهای عصبی سودمند است. این سنگ غدد و هورمون‌ها را تقویت کرد و سوخت و ساز سلولی را افزایش می‌دهد.

سنگ نمک‌

این سنگ انرژی‌های منفی را دفع می‌کند و باعث یونیزه کردن هوا می‌شود. همچنین برای رفع خستگی، افسردگی، ایجاد آرامش و سلامتی نیز کمک کننده است. از سنگ نمک برای مشکلات تنفسی و گرفتگی سینوس‌ها نیز استفاده می‌شود.


 

خواص درمانی سنگ ها

خواص درمانی سنگها

بسیاری از مردم به سنگها و جواهرات صرفاً از دید زیور آلات و زیبایی و با قیمت و ارزش آن می نگرند. اما بعضی از مردم به شانس و اقبال و نحس و شوم اثرات سحر و درمانی سنگها باور دارند.
صدها سال پیش  اهل فن از فوائد سنگها و جواهرات استفاده می کردند و دریافته بودند که این سنگها دارای خواص مغناطیسی و درمانی هستند و در عصر حاضر با تکنولوژی پیشرفته ای که بشر حاصل نموده از نور و اشعه در علم و صنعت و  طب استفاده می گردد.
جواهرات  و برخی از سنگها دارای خواصی مانند:

۱-خواص مغناطیسی ۲- خواص طبی ۳- خواص سحری می باشند و باید این خواص را دقیقاً بشناسید و در رابطه با طبع مزاج و عنصر خود و هم چنین برج و ستاره خود این سنگ ها و جواهر ها را انتخاب نمایید و از آن استفاده کنید.
برخی از  سنگ ها و جواهرات با طبع و مزاج ما سازگار هستند و برخی هم با طبع و مزاج ما مخالف هستند و به این ترتیب ناموافق با ما می باشند.
علما بر این عقیده اند که رنگ، فلز، سنگ و کلا تمامی اشیائی که ما از آنها استفاده می کنیم و در زندگی و رفتار و کردار ما تأثیر می گذارندو اثر خاص خود را دارند.
خوبی و بدی سنگها زمانی برای شما مشخص می شود که از آنها استفاده کنید و آن را تجربه کنید. لذا ضرورت دارد که در مورد سنگها شناخت داشته باشید و ماهیت و خواص آنها را بدانید و از سنگهایی که موافق با طبع و مزاج و عنصر شما و موافق با برج و ستاره شما هستند استفاده نمایید و از سنگهایی که با شما موافق نیستند استفاده نکنید.

در زیر به خواص چند نمونه از سنگها اشاره شده است:

خواص طبی الماس

حکمای یونانی گفته اند که مزاج الماس گرم و خشک است و درجه کم آن مزاج سرد و خشک دارد. استفاده تعلیق از آن یعنی به شکل گردنبند سبب تقویت قلب می شود، در کتاب مخزن الادویه ذکر شده اگر الماس را بر روی  شکم ببندید، ناراحتی ها و مشکلات دستگاه گوارش را دور می کند و هضم را آسان تر  می نماید، هم چنین تقویت کننده معده است، اگر بیماران فلج لقوه، رعشه، جذر، صرع و کسانی که بیماریهای پوستی دارند، اگر در چشمه معدن الماس  حمام کنند بیماری آنها درمان می شود.
اگر به صورت مثلث ازالماس استفاده شود بیماری صرع را درمان می کند.
اگر با پودر الماس دندانها را مسواک کنند، دندانها سفید و براق می شود و بسیار محکم و سخت خواهند شد، اما اینکار خطرناک نیز هست زیرا الماس زهر خطرناکی دارد و اگر داخل معده برود آدمی را هلاک می کند.
اگر با دچار چنین مسئله ای شدید درمان آن استفاده از شیر تازه گاو می باشد تا اینکه بهبودی حاصل شود، سپس از ماهی استفاده کنید.

خواص طبی یاقوت

حکمای عرب و پارس گفته اند :هر کسی که یاقوت به همراه داشته باشد، ناراحتی های  معده از او دور می شود و به مغز طاقت و قدرت می دهد، اگر از کشته آن استفاده گردد غش، صرع، جنون، طاعون و خونریزی قاعدگی شدید درمان می شود. گردش خون را تنظیم می کند و باعث دفع سموم از بدن می شود. در مقابل نیش گزندگان پادزهر خوبی است و خونریزی شدید قاعدگی را درمان می کند  خون را صاف میکند و نبض را کنترل می کند و به روح آدمی طاقت می دهد.
اگر یاقوت را نزدیک چشم  خود نگاه دارید و یا از سرمه آن استفاده کنید، تمام امراض و شکایات چشم را دور می کند، اگر نزدیک دهان باشد بوی بد دهان را از بین می برد، به دل استقلال می دهد و خوف و ترس را از بین می برد.

خواص طبی نیلم (یاقوت کبود)

حکما استفاده از نیلم را مفرح دل و دماغ دانسته اند و معتقدند که قدرت و دولت به آدمی می دهد و باعث می شود که آدمی در همه چیز ترقی کند.
یک گرم از گشته نیلم و اگر در آب حل کرده بنوشند، در درمان صرع خفقان و طاعون موثر است. پادزهر است و خون را صاف می کند، سرمه آن مقوی چشم می باشد.
نیلم را بر روی سینه بیمار قرار دهید تا تب او را قطع شود، بر روی پیشانی اگر قرار گیرد فشار خون را کنترل می کند.
اگر بر روی چشم قرار دهید چشم را پاک می کند و ورم و لک چشم را از بین می برد. جوش و حساسیتهای پوستی را از بین برده و درمان می نماید.

خواص طبی زمرد

حکمای ایرانی و یونانی معتقد بودند هر کسی زمرد همراه داشته  باشدو یا آن را به شکل دارو استفاده نماید، ناراحتی و درد معده  او را درمان می نماید، حرکت نبض را تیز و عادی می کند، و تقویت کننده روح است .برای رفع گاز معده و استفراغ مفید است، زمرد از نظر برودت و یبوست در درجه دوم است. اگر کسی در اثر خوردن زهر مسموم شده باشد و یا اینکه جانوری سمی او را نیش زده باشد، استفاده از کشته زمرد بقدر ۸ دانه گندم او را درمان خواهد کرد.

خواص طبی مروارید

مروارید مفرح و باعث لطافت قلب و روح است .. امراض و بیماریهای معده، قلب، جگر، جنون، بواسیر و یرقان را شفا می دهد.
برای بیماریهای کلیه، مفید است و از بروز سنگهای کلیه جلوگیری می کند.
برای بواسیر خونی و حیض نافع است و آنها را درمان می نماید. برای حامله مفید می باشد. کشته مروارید برای استفراغ، بوی بد دهان، سردرد، ورم و بیماریهای چشم مفید است.
برای جوش، کورک و حساسیتهای پوستی بسیار مفید بوده و اگر از کشته آن به بچه ۴۰ روز داده شود، تمامی عمر در برابر جوش و بیماریهای پوستی بیمه می شود.
کشته مروارید معجون و تقویت کننده  بدن است. اگر خانم های باردار ۲ دانه مروارید و یک دانه مرجان را به شکل تعویز به همراه داشته باشند هیچ آسیبی به او و بچه وارد نمی شود و بچه او به سلامت پای به دنیا خواهد گذاشت.
اما برای کسی که بیماری مثانه دارند استفاده از کشته مروارید مضر است.


 
comment نظرات ()